HomeContact
.:Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej:.
AKADEMIA SZANS

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

od 13 II 2017
Losowa Fotka
PolecamyKRWIODAWSTWO

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/10/2009 15:17
Kiedy pttk ??

23/09/2009 13:44
Wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie logowałem się do Librusa, a jednak Smile Dziękuję za pomoc.

22/09/2009 21:06
Gwiazdki świadczą o tym, że sam własnoręcznie zmieniłeś to hasło. Trzeba sobie je przypomnieć (lub zgłosić się po nowe).

22/09/2009 12:23
Na kartce z loginem i hasłem do Librusa dostałem tylko login a w miejscu hasła były gwiazdki. Jak mam się zalogować?...

18/06/2009 21:01
Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3d...oraz fajni nauczyciele zwlaszcza 2 najlepszych na swiecie (p.AS i p.PM) POZDROWIENIA I UDANYCH WAKACJI BezeT (Piotrek)

18/06/2009 20:59
Heh 3 lata zlecialy jak jeden dzien ;] Czuje sie jakbym wczoraj podanie o przyjecie do tego gimnazjum skladal ;] No ale co zorbic takie jest zycie ;] Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3

14/05/2009 13:57
Kto chce jechać na wycieczkę 2 dniowa do Tylicza z 3d? Koszt 100zł Polecam! Chętni niech piszą do mnie lub mówią na przerwach!!!

06/05/2009 17:06
Bezet troche przestarzałe już te życzenia nie ?? Grin

10/04/2009 18:51
Wesołych Świąt..;]

08/04/2009 11:12
Grin

Podsumowaliśmy realizację XI edycji programu edukacyjnego Trzymaj formę

Podsumowaliśmy realizację XI edycji programu edukacyjnego Trzymaj formę. W naszej szkole realizowany jest on od 2006r. pod kierunkiem op. SK PCK p. K. Wójcik.
W ramach projektu organizowano zajęcia sportowe, związane z przygotowaniem posiłków, zajęcia edukacyjne, razem z uczniami organizowano konkursy, pokazy itp. Program realizowano m.in. z PPIS w Dąbrowie Tarnowskiej.

administrator dnia 14.06.2017
Drukuj
Konkurs Historyczno-Humorystyczny

2 VI 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczno-Humorystyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas I i II gimnazjum. Pytania konkursowe opracowały Justyna Swajkosz z kl. 2a I Magdalena Sas z kl. 2b pod kierunkiem p. K. Wójcik. Uczniowie rozwiązywali zadania opracowane w sposób humorystyczny, ale dotyczące faktów historycznych - przyjemne z pożytecznym.

Zwycięzcami zostali:
I m. Nikodem Podstawski
II m. Norbert Korzec
III m. Jakub Skoczylas
Osobom, które wygrały konkurs oraz innym uczestnikom gratulujemy wiedzy I poczucia humoru.

administrator dnia 14.06.2017
Drukuj
Laureat konkursu historycznego

Jakub Wójcik (III a) został laureatem etapu wojewódzkiego XXII  Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1768-1864.  Ucznia do konkursu przygotowywała p. Danuta Pikul. Gratulujemy !!!

administrator dnia 13.06.2017
Drukuj
Zielona Szkoła

W dniach od 2 do 10 czerwca uczniowie naszej szkoły przebywali w Bułgarii w ramach zielonej szkoły. Już w sobotę, po przyjeździe na miejsce czekały na nas liczne atrakcje takie jak hotelowy basen, czy przechadzki po pięknej okolicy. Niedzielne południe spędziliśmy na plaży, gdzie nie tylko mieliśmy okazję zażyć kąpieli wodnych, lecz także skosztować wspaniałego, lokalnego jedzenia. W ciągu kolejnych dni zwiedziliśmy starą osadę w Neseeberze, Kamienny Las, czyli Monastyr Aładża, Mauzoleum Władysława Warneńczyka w Warnie, oraz warnijskie delfinarium. Podczas pobytu nie zabrakło rozrywek takich jak zawody sportowe, dyskoteki, opalanie, kąpiele morskie i pływanie w hotelowym basenie. Szczęśliwi i opaleni udaliśmy się do domu po tygodniu pełnym wrażeń. Nad miłą i bezpieczną zabawą czuwali nasi nauczyciele: p. Lucyna Furga, p. Andrzej Soja oraz p. Paweł Mikos.

Więcej zdjęć na naszej stronie na facebooku

administrator dnia 12.06.2017
Drukuj
Wyniki Konkursu Galileo 2017

administrator dnia 09.06.2017
Drukuj
Michał Skrzek po raz kolejny uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

Michał Skrzek (IIIb) znalazł się wśród osób, które uzyskały wyróżnienie w XXVI edycji  Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Konkurs co roku cieszy się dużą popularnością, biorą w nim udział najlepsi matematycy z całego świata.
Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem w regionie krakowskim Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne "Kangur".
Ucznia do konkursu przygotowywał p. Dariusz Chrabąszcz. Gratulujemy!


administrator dnia 08.06.2017
Drukuj
RATUJ KONIE!

W miesiącu czerwcu podsumowaliśmy tegoroczną edycję konkursu "Zbieraj makulaturę ratuj konie''. Zebraliśmy 700kg papieru za kwotę 70 zł, a ze sprzedaży puszek aluminiowych uzyskaliśmy kwotę 15 zł. Powyższe kwoty zostały przekazane na rzecz Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego " Klub Gaja", które ratuje chore konie. Przekazaliśmy także pojemniki po tuszach. SK PCK składa podziękowania Nauczycielom, Rodzicom oraz Uczniom za przekazanie makulatury, a także Firmie "SURPAP" za nieodpłatny jej odbiór.

 

administrator dnia 07.06.2017
Drukuj
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 2017

31 V 2017r. obchodziliśmy kolejny Światowy Dzień Bez Tytoniu, który ma skłaniać czynnych i biernych palaczy do refleksji.
W naszej szkole również zaakcentowano obchody tego dnia. Uczniowie otrzymali ulotki od PPIS w Dąbrowie Tarnowskiej, a także uczestniczyli w konkursach na szczeblach szkolnym i powiatowym.

administrator dnia 06.06.2017
Drukuj
Podsumowanie zbiórki środków czystości

SK PCK serdecznie dziękuję uczniom kl. 1a, 3a, 3b, 3c, za przekazanie środków czystości na rzecz ZR PCK w Tarnowie. Zostały one przekazane w dniu 1 VI 2017r., a w późniejszym terminie trafią do osób potrzebujących pomocy.

administrator dnia 06.06.2017
Drukuj
Mistrzyni Polski Cheer Hip Hop!

27 maja Emilia Sikorska - uczennica kl. 1b zdobyła w duecie z koleżanką I miejsce w Grand Prix Polski Cheerleaders w kategorii: Cheer Hip Hop. Emilka w czerwcu będzie reprezentowała nasz kraj na  Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Pradze. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

administrator dnia 02.06.2017
Drukuj
"Ciekawscy żyją mądrzej, a i wiedzą więcej"

W ostatni dzień maja do Ośrodka Spotkania Kultur (dawna synagoga) zawitała grupa ochotniczych uczestników szkolnego konkursu historycznego z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. W pierwszym dniu czerwca będą oni rywalizować w konkursie pt.: „Losy mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej w okresie II Wojny Światowej” po raz pierwszy zorganizowanym przez panią Danutę Pikul, nauczycielkę historii, a obecnie bibliotekarkę w Gimnazjum nr 1.
W ramach pogłębienia wiedzy uczestników i wprowadzenia elementów społeczno-kulturowych w tematykę konkursu, w Ośrodku Spotkania Kultur odbyły się specjalnie przygotowane warsztaty, dotyczące przeżywania i spędzania świętego czasu w chrześcijaństwie i judaizmie. Poprowadził je Paweł Chojnowski, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury oraz edukator i przewodnik Ośrodka. 

Głodni wiedzy dąbrowscy gimnazjaliści skorzystali potrójnie, gdyż nie dość, że przed konkursem mogli poszerzyć swoją wiedzę i podpytać o różne ciekawostki, to jeszcze mieli okazję zwiedzić wystawę czasową na dziedzińcu Ośrodka i przekonać się, jak wiele Małopolska zyskała dzięki funduszom europejskim, czego namacalnym dowodem jest rewitalizacja dawnej synagogi w Dąbrowie. Dodatkowo otrzymali pakiety historyczno-edukacyjno-promocyjne dotyczące Dąbrowy Tarnowskiej, regionu oraz całej Małopolski, przygotowane przez Referat Promocji, Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia, jego zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do dalszego zgłębiania wiedzy o Naszym regionie.

Wyniki Konkursu „Losy mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej w okresie II wojny światowej”:
I miejsce - Joanna Leżoń kl. I b
II miejsce - Patrycja Rogoż kl. II a
III miejsce - Agnieszka Baran kl. III c
Serdecznie gratulujemy!


Źródlo: http://www.dabrowatar.pl/ciekawscy-zyja-madrzej-a-i-wiedza-wiecej/

administrator dnia 02.06.2017
Drukuj
Piknik majowy

31 maja uczniowie klasy I b i II b wraz z wychowawcami udali się na piknik majowy do Centrum Polonii w Brniu. Atrakcji było wiele – tańce, gry sportowe, spacery, zabawy integracyjne….
Nie zabrakło również kiełbasek z grilla i pysznych ciast upieczonych przez uczniów. Cieszymy się, że podczas trwania pikniku, udało się stworzyć wspaniałą rodzinną atmosferę, a każdy z uczniów znalazł czas na serdeczną rozmowę z rówieśnikami. 

administrator dnia 31.05.2017
Drukuj
Wywiadówka

W piątek 2 czerwca o godzinie 17.00 odbędą się zebrania wywiadowcze rodziców z wychowawcami klas. Serdecznie zapraszamy!


administrator dnia 29.05.2017
Drukuj
Dzień Mleczny

W ramach realizacji kolejnej edycji programu  Trzymaj formę  SK PCK działające przy naszym gimnazjum zorganizowało  MLECZNY DZIEŃ, w którym przekonywał uczniów jak dużą rolę odgrywa mleko i produkty pochodne w naszym organizmie. Mleko, sery, jogurty, maślanki itp. to podpora naszych zębów i kości, źródło wapnia i witamin.
W tym dniu zorganizowano konkursy:
1) Wyścigi w spożyciu kefiru na czas:
I miejsce - Anna Lech ( Ia )
II miejsce ex. - Jakub Banaś ( IIIa ) i Maciej Świerczek ( Ia )
III miejsce - Rafał Romero-Gardocka ( IIIb )
2) Mleczny quiz Co wiesz o mleku i produktach mlecznych
I miejsce - Magdalena Kogut ( IIIc )
II miejsce ex. - Joanna Leżoń ( Ib ) i Nikodem Podstawski ( IIc )
III miejsce - Anna Lech ( Ia )
Zwycięzcom gratulujemy!
Na bazie mleka możemy przygotować smaczne desery. Zachęcamy was abyście przygotowali taki smakołyk np. dla swoich Mam z okazji ich święta.
Dziękujemy za zaangażowanie kl. Ia I IIIb.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 26.05.2017
Drukuj
Ogłoszenie SK PCK

Tegoroczna zbiórka makulatury - akcja "Zbieraj makulaturę - ratuj konie" potrwa do 31 V 2017r. (środa). Zachęcamy do wsparcia tej pożytecznej akcji!

administrator dnia 25.05.2017
Drukuj