HomeContact
.:Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej:.
AKADEMIA SZANS

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

od 21 III 2016
PolecamyKRWIODAWSTWO

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/10/2009 15:17
Kiedy pttk ??

23/09/2009 13:44
Wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie logowałem się do Librusa, a jednak Smile Dziękuję za pomoc.

22/09/2009 21:06
Gwiazdki świadczą o tym, że sam własnoręcznie zmieniłeś to hasło. Trzeba sobie je przypomnieć (lub zgłosić się po nowe).

22/09/2009 12:23
Na kartce z loginem i hasłem do Librusa dostałem tylko login a w miejscu hasła były gwiazdki. Jak mam się zalogować?...

18/06/2009 21:01
Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3d...oraz fajni nauczyciele zwlaszcza 2 najlepszych na swiecie (p.AS i p.PM) POZDROWIENIA I UDANYCH WAKACJI BezeT (Piotrek)

18/06/2009 20:59
Heh 3 lata zlecialy jak jeden dzien ;] Czuje sie jakbym wczoraj podanie o przyjecie do tego gimnazjum skladal ;] No ale co zorbic takie jest zycie ;] Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3

14/05/2009 13:57
Kto chce jechać na wycieczkę 2 dniowa do Tylicza z 3d? Koszt 100zł Polecam! Chętni niech piszą do mnie lub mówią na przerwach!!!

06/05/2009 17:06
Bezet troche przestarzałe już te życzenia nie ?? Grin

10/04/2009 18:51
Wesołych Świąt..;]

08/04/2009 11:12
Grin

Posłowie z Gimnazjum nr 1 w Sejmie Dzieci i Młodzieży 2016!!!

Wiktoria Grzech i Błażej Węgrzyn, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1, będą reprezentować województwo małopolskie na posiedzeniu XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Sukces ten osiągnęli dzięki realizacji projektu badawczego: „Pomnik w Danielniku – miejsce pamięci, materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej społeczności”. Patronat nad projektem objęli: Starosta Dąbrowski oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Danuty Pikul, nauczycielki wiedzy o społeczeństwie. W działania włączyli się również nauczyciele gimnazjum -  Anna Piotrowska i Paweł Mikos. Sejm Dzieci i Młodzieży to wyjątkowy projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem jest kształtowanie postaw obywatelskich, szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a od kilku lat także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Każdego roku ogłaszany jest konkurs dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu SDiM odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Gratulujemy!


administrator dnia 02.05.2016
Konkursy chemiczne

W roku szkolnym 2015/2016 możemy cieszyć się z dużego sukcesu uczennicy Katarzyny Korzec (IIIb), która jest finalistką  Małopolskiego Konkursu Chemicznego. W etapie rejonowym tego konkursu brały również udział: Natalia Ogorzelec (IIIb), Gabriela Wężowicz (IIIb), Barbara Tomaszek (IIIb).

W VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik”, w którym wzięło udział jedenastu uczniów naszej szkoły, najlepsze wyniki osiągnęły: I miejsce: Gabriela Wężowicz IIIb, II miejsce: Katarzyna Korzec IIIb, Natalia Ogorzelec IIIb, Natalia Pietras IIIb, III miejsce: Małgorzata Kupiec IIIb. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

administrator dnia 02.05.2016
Drukuj
Podsumowanie projektu o Danielniku

28 kwietnia br. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach podsumowania działań mających na celu zachowanie pamięci o ludności cywilnej zamordowanej w lasku Danielnik w lipcu 1944 r. uczcili pamięć pomnika w Danielniku przedstawiając materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla społeczności lokalnej. Młodzież pod opieką pani Danuty Pikul przedstawiła krótką historię związaną z wspomnianym pomnikiem. Kandydujący do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, zorganizowanego przez Kancelarię Sejmu RP Wiktoria Grzech i Błażej Węgrzyn wraz z sojusznikami zaprezentowali w MBP wyniki działań mających na celu podniesienie świadomości o znaczących faktach. Wystąpienie zostało ubogacone nagraniami z przeprowadzonego sondażu, wywiadów oraz montażem słowno-muzycznym. Wcześniej uczniowie zorganizowali wycieczkę do Ujścia Jezuickiego i Opatowca śladami ofiar tej tragedii oraz spotkania z uczestnikami tamtych dni p. Genowefą Dąbroś i p. Bolesławem Gruchałą. Spotkania ze świadkami będącymi wówczas dziećmi pozwoliły młodzieży poszerzyć swoją wiedzę na temat wydarzeń z okresu II wojny światowej i Rzeczpospolitej Ludowej. Inicjatywa ta zwiększyła zainteresowanie pomnikiem i wydarzeniami z nim związanymi, pozwoliła poszerzyć świadomość historyczną wśród lokalnej społeczności. Przeprowadzony sondaż uświadomił mieszkańcom i władzom o konieczności dbania o estetykę miejsc pamięci. Słuchaczami  poruszającej prelekcji byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z opiekunami.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 02.05.2016
Drukuj
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zachęcamy do oglądania galerii z akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy również wszystkich we wtorek 3 maja na Mszę Świętą o godz. 11.00,  a później do parku pod Pomnik Nieznanego Żołnierza na uroczystą akademię w wykonaniu uczniów z naszej szkoły!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 29.04.2016
Drukuj
Sukcesy ekologów z Gimnazjum nr 1!

 Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych gimnazjalistów w konkursach ekologicznych związanych z tegorocznymi obchodami Dnia Ziemi. 28 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gali finałowej Ogólnopolskiego i Wojewódzkiego Konkursu EkologicznegoNa ratunek Ziemi”, zorganizowanego przez Gimnazjum w Niegowici pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Uroczystość odbyła się w CINEMA PARK Bonarka w Krakowie. Laureatką konkursu ogólnopolskiego została Justyna Kłos-Kufel, która zajęła I miejsce w Konkursie Prac Literackich, natomiast  laureatką konkursu wojewódzkiego została Natalia Ogorzelec, która zdobyła  III miejsce w konkursie wiedzy. Ponadto Zuzanna Derus zajęła II miejsce w XI Gminnym Ekologicznym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycieli: Doroty Wielgus, Anny Piotrowskiej i Pawła Mikosa.  Gratulujemy!


administrator dnia 28.04.2016
Podsumowanie konkursów języka angielskiego

Cieszymy się, że język angielski cieszy się dużą popularnością wśród uczniów naszego gimnazjum. Uczniowie chętnie pogłębiają wiedzę uczestnicząc w  zajęciach dodatkowych oraz biorą udział w licznych konkursach.
W roku szkolnym 2015/2016 nasze uczennice odniosły w nich wiele sukcesów:
- Katarzyna Korzec(kl. IIIb)  – finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
- Katarzyna Korzec oraz Małgorzata Kupiec(III b)zostały laureatkami dwuetapowego konkursu „IMPROVE YOUR ENGLISH” zorganizowanego przez III L.O. w Tarnowie zdobywając odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. Finalistkami tego konkursu są również : Agata Juszczyk (III b), Aleksandra Marek (III b) oraz Wiktoria Grzech (III b).
- Katarzyna Korzec oraz Małgorzata Kupiec zostały również finalistkami trzyetapowego XXIII Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów zorganizowanego przez I L.O. w Tarnowie.
- Wiktoria Grzech (I miejsce) , Ewa Hońdo (II miejsce) oraz Katarzyna Korzec (III miejsce) zostały laureatkami Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
- Wiktoria Grzech zdobyła I miejsce, Katarzyna Korzec II miejsce , a Małgorzata Kupiec III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów zorganizowanym przez  ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
- Cztery uczennice zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu „ENJOY ENGLISH” zorganizowanego przez Gimnazjum w Żabnie. Małgorzata Kupiec, Natalia Ogorzelec (III b) , Katarzyna Korzec oraz Ewa Hońdo (II a) wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie  17 maja.
Uczennice do konkursów przygotowywały nauczycielki: Monika Golonka oraz Lucyna Furga.
Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 27.04.2016
Drukuj
List do uczniów klas III gimnazjów

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

przed Wami ważny egzamin, który sprawdzi dotychczas zdobytą przez Was wiedzę i umiejętności. Domyślam się, że pomimo intensywnych przygotowań, denerwujecie się. Chcę Was zapewnić, że to naturalne uczucie towarzyszące wszystkim testom; ważne, aby potrafić sobie radzić ze stresem, tak by mobilizował, a nie paraliżował. Wierzę, że pokonacie obawy i pewni siebie przystąpicie do egzaminu.

Egzamin gimnazjalny to pierwszy stopień do realizacji Waszych celów i pomysłów na dalszą edukację oraz życiową drogę. To także jeden z pierwszych egzaminów, które przyjdzie Wam zdawać w życiu. Bazować on będzie na wiedzy, jaką zdobyliście przez lata nauki i zweryfikuje umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków i uważnego czytania. Zapewniam Was, że nie ma się czego bać, bo, jak wiadomo, strach to zły doradca. Ważne jest to, w jaki sposób przygotowywaliście się do tego egzaminu – Wasza praca na pewno zaprocentuje i zostanie doceniona.

Pamiętajcie, że jest to test, który weryfikuje wiedzę, ale nie jest oceną Was samych, a to zawsze jest najważniejsze – to, kim jesteście i jakie wartości wyznajecie.

Zbliżający się egzamin kończy pewien etap nauki, ale równocześnie rozpoczyna kolejny – będzie to z pewnością czas wielu nowych wyzwań. Życzę Wam, by były to dobrze spędzone lata, pełne sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań. Każdemu w Was życzę powodzenia podczas egzaminu, za wszystkich mocno trzymam kciuki.

z serdecznymi pozdrowieniami
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

administrator dnia 18.04.2016
Drukuj
DZIEŃ CZEKOLADOWY!

W ostatni wtorek 12 IV obchodzony był DZIEŃ CZEKOLADOWY także w naszej szkole. Staramy się zdrowo odżywiać, ale w tym dniu spożywaliśmy łakocie.
Napojem czekoladowym raczyli się już Majowie i Aztekowie, a ziarna kakaowca przywiózł do nasz kontynent Krzysztof Kolumb. Było to w XV stuleciu. Spożycie czekolady wpływa na poprawę naszego nastroju. Pamiętajmy, że zdrowsza jest czekolada gorzka.
DZIEŃ CZEKOLADOWY w naszej placówce zorganizowało SK PCK.
Dziękujemy ofiarodawcom z klas 2b, 2c, 3a, 3c, 3d.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 18.04.2016
Drukuj
Danielnik- materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości

Uczniowie klasy III b Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej Wiktoria Grzech i Błażej Węgrzyn kandydują do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Kancelarię Sejmu RP. Tematem tegorocznej edycji jest „Miejsce pamięci-materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”. W ramach tego projektu przeprowadzono badania mające na celu zdiagnozowanie świadomości mieszkańców powiatu dąbrowskiego na temat pomnika w Danielniku i wydarzeń z nim związanych. Uczniowie wraz z sojusznikami podjęli działania, które przybliżyły tragedię mieszkańców Ujścia Jezuickiego i Opatowca. W ramach ich inicjatywy zorganizowana została wycieczka śladami zbrodni oraz spotkanie z ostatnimi świadkami wydarzeń z lipca 1944r. Dodatkowo przeprowadzono prezentację zebranych materiałów na lekcjach wychowawczych. Honorowy patronat nad projektem objęli Starosta powiatu dąbrowskiego pan Tadeusz Kwiatkowski i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Jadwiga Kusior.
W dniu 28 kwietnia 2016r. o godzinie 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się otwarty wykład na temat „Danielnik- materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”. Zapraszamy serdecznie na spotkanie z historią naszej małej ojczyzny !
Wyniki i wnioski naszych badań
Wyniki sondażu
Z analizy odpowiedzi ankietowanych wynika, że :
-95% ankietowanych mieszkańców naszego powiatu jest świadoma tragedii związanej z wydarzeniami, które upamiętnia pomnik, ale 70% nie potrafi podać szczegółów.
-wszyscy ankietowani, z wyjątkiem dwóch osób, zdobyli powyższe informacje w szkole lub z opowiadań rodziców i dziadków.
-80% osób była przynajmniej raz pod pomnikiem (głównie za pośrednictwem szkoły), lecz 20% nigdy go nie odwiedziło.
-osoby powyżej 50 roku życia posiadały większą i bardziej szczegółową wiedzę na temat zbrodni niż osoby w przedziale wiekowym 14-20 i 20-49.
-100% ankietowanych było zdania, że pomnik powinien zyskać większe zainteresowanie.
Wnioski :
-Pomnik potrzebuje większego zainteresowania władz samorządowych i mieszkańców powiatu.
-W lokalnych publikacjach powinny być zamieszczane obszerniejsze  informacje na temat wojennej tragedii mieszkańców Ujścia Jezuickiego i Opatowca.
-Należy zachęcać naszych rówieśników do poznawania historii wydarzeń, których trudno znaleźć w programie gimnazjum.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 14.04.2016
XIV DZIEŃ PAMIĘCI O HOLOCAUŚCIE

12 kwietnia 2016 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się Powiatowe Obchody XIV Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Impreza pod hasłem: Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek zorganizowana została przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 pod honorowym patronatem Starosty Dąbrowskiego i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Miło nam poinformować, że zespół „Minian” z naszej szkoły zajął I miejsce w konkursie tanecznym, natomiast Natalia Nędza zdobyła II miejsce w konkursie wokalnym. GRATULUJEMY!

Galaria na stronie Dąbrowieskiego Domu Kultury

administrator dnia 13.04.2016
Drukuj
Turniej BRD etap powiatowy

Podczas zorganizowanego dzisiaj etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym nasza drużyna w składzie: Oliwia Puła, Mateusz Ryczek i Jakub Wójcik zdobyła I miejsce! A dodatkowo Jakub Wójcik indywidualnie uzyskał największą liczbę punktów i wygrał rower!  Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunowi p. Andrzejowi Soi i życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 11.04.2016
Drukuj
Sztafetowe Biegi Przełajowe

W dzisiejszy zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych nasi uczniowie zajęli III miejsce! Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 11.04.2016
Drukuj
Akademia z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 08.04.2016
Drukuj
Sukces w konkursie plastycznym!

Miło nam poinformować, że Maja Houda (ucz. kl. Ib) zdobyła III miejsce w powiatowym Konkursie Historyczno – Plastycznym Historia Szkicem Malowana „Powstanie Warszawskie oczyma młodzieży” zorg. Przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Gratulujemy!

administrator dnia 08.04.2016
Drukuj
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym- etap gminny

W dniu dzisiejszym odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna naszych uczniów w składzie: Oliwia Puła, Mateusz Ryczek i Jakub Wójcik zdobyła I miejsce!!! Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunowi p. Andrzejowi Soi!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 07.04.2016
Drukuj