od 21 III 2016

administrator dnia 24.06.2016

List Rzecznika Praw Dziecka na zakończenie roku szkolnego

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

Już za kilka chwil opustoszeją mury Waszych szkół i pełni nowej wiedzy oraz doświadczeń rozpoczniecie upragnione wakacje.
Lato wyzwala wiele radości i energii. To okres, w którym Wasze prawo do wypoczynku i czasu wolnego, gwarantowane przez Konwencję o prawach dziecka, jest realizowane w sposób szczególny. Spędzacie więcej niż zazwyczaj czasu poza domem, dłużej pozostajecie bez opieki dorosłych.
Świetnie, prawda? Zgadzam się, to znakomita lekcja samodzielności, pod warunkiem jednak , że wszelkie wakacyjne aktywności będziecie podejmować odpowiedzialnie.
Beztroskie lato to wyjątkowy przywilej młodości. Przeżyjcie je wraz z bliskimi i przyjaciółmi, tymi na których możecie liczyć. Przewidujcie niebezpieczeństwa, podejmujcie wyłącznie mądre decyzje, nie dajcie się ponieść emocjom. Zaspakajajcie dziecięcą ciekawość, ale bez zbędnego ryzyka. Aktywnie uczestniczcie w życiu kulturalnym, artystycznym czy sportowym – to również jedno z waszych niezbywalnych praw. Korzystając z uroków wakacyjnej zabawy nie zapominajcie o poszanowaniu praw innych osób kolegów, rodziców, opiekunów.
W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – Odwaga ratuje życie (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.
Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

Najserdeczniej pozdrawiam
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

źródło: http://brpd.gov.pl/node/41460

Kiermasz podręczników

Jutro o godzinie 8.55 w Sali polonistycznej 1 odbędzie się kiermasz podręczników. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Wyniki konkursów matematycznych

,,Nie tylko dla orłów” - konkurs organizowany przez III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie:
Katarzyna Korzec (3b) - I miejsce
,,Z matematyką przez życie” -konkurs organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej:
Katarzyna Korzec (3b) – I miejsce
,,Albus” - ogólnopolski konkurs matematycznych:
Klasy I
Nikodem Podstawski (1c) – wyróżnienie
Klasy II
Natalia Bednarz (2a) – Laureatka (III miejsce)
Jakub Banaś (2a) – Laureat (X miejsce)
Oliwia Puła (2a) - wyróżnienie
Daniel Wybraniec (2a) – wyróżnienie
Klasy III
Natalia Pietras – Laureatka (I miejsce)
Wiktoria Grzech - Laureatka (I miejsce)
Katarzyna Korzec – Laureatka (III miejsce)
Szymon Janusiewicz – Laureatka (III miejsce)
Agata Juszczyk – Laureatka (V miejsce)
Wiktor Markowicz – Laureatka (VI miejsce)
Gabriela Wężowicz – Laureatka (VII miejsce)
Gratulujemy!!!

Powiatowe Mistrzostwa w Grach Planszowych

Dzisiaj drużyna z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Miś, Wiktoria Śpiewak i Bartek Sztorc zajęła II miejsce w I Powiatowych Mistrzostwach w Grach Planszowych! Serdecznie gratulujemy!!

Podsumowanie projektu edukacyjnego

Podsumowanie projektu edukacyjnego w kl. II a „Moja mała ojczyzna – początki oświaty w naszej rodzinnej miejscowości”

administrator dnia 15.06.2016
Spotkanie organizacyjne

Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 serdecznie zaprasza rodziców uczniów klas VI, którzy złożyli dokumenty o przyjęcie do tutejszej szkoły na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 16 czerwca (czwartek) o godzinie 17.00 w auli w budynku szkoły.

administrator dnia 14.06.2016
"Jak nie czytam, jak czytam"

10 czerwca o godz.10.00 uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską  akcję „Jak nie czytam, jak czytam”, zapoczątkowaną  przez czasopismo „Biblioteka w szkole”. Głównym celem happeningu, przygotowanego przez bibliotekę  szkolną oraz uczniów kl. 3b, była promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta.    Uczestnicy wydarzenia swym dużym zaangażowaniem udowodnili, że - mimo pogarszających się statystyk czytelnictwa wśród dorosłych – MŁODZI CZYTAJĄ!

administrator dnia 13.06.2016
Najlepsi w powiecie - OMNIBUS 2016

Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie lokaty w Powiatowym Konkursie Gimnazjalistów „OMNIBUS 2016”. Zwyciężyliśmy drużynowo, zaś w wynikach indywidualnych uplasowaliśmy się na: 1 miejsce - Wiktoria Grzech i 2 miejsce - Natalia Ogorzelec. Gratulujemy zwycięzcom! Gimnazjalistów przygotowywała p. Katarzyna Wójcik.

administrator dnia 13.06.2016
NIE TRUJ SIEBIE I INNYCH

31 maja 2016r. obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Palenie papierosów to nadal poważny problem, z którym trzeba walczyć. Nie lada wyczynem jest codzienne życie z palaczami pod jednym dachem. Nie palę, a jednak mój organizm dostaję niechcianą porcję toksyn – często od osób, które powinny o nas dbać i ochronić nasze zdrowie, tj. od naszych rodziców. Zatem walczmy z palaczami, a sami nigdy nie sięgajmy po papierosy.

administrator dnia 08.06.2016
PODSUMOWANIE XIII EDYCJI SZKOLNYCH IGRZYSK ORTOGRAFICZNYCH

Dnia 7 maja 2016r. podsumowaliśmy wyniki XIII Szkolnych Igrzysk Ortograficznych. 1 miejsce i tytuł Mistrza Ortografii naszej szkoły uzyskała Maja Houda. Miejsce 2 przypadało Wiktorii Koper, zaś 3 miejsce Piotrowi Baranowi. Gratulujemy!!!

administrator dnia 08.06.2016
Zielona Szkoła w Albanii

Zapraszamy do oglądania galerii z pobytu naszych uczniów w Albanii

więcej zdjęc ---->