HomeContact
.:Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej:.
AKADEMIA SZANS

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

od 13 II 2017
PolecamyKRWIODAWSTWO

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/10/2009 15:17
Kiedy pttk ??

23/09/2009 13:44
Wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie logowałem się do Librusa, a jednak Smile Dziękuję za pomoc.

22/09/2009 21:06
Gwiazdki świadczą o tym, że sam własnoręcznie zmieniłeś to hasło. Trzeba sobie je przypomnieć (lub zgłosić się po nowe).

22/09/2009 12:23
Na kartce z loginem i hasłem do Librusa dostałem tylko login a w miejscu hasła były gwiazdki. Jak mam się zalogować?...

18/06/2009 21:01
Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3d...oraz fajni nauczyciele zwlaszcza 2 najlepszych na swiecie (p.AS i p.PM) POZDROWIENIA I UDANYCH WAKACJI BezeT (Piotrek)

18/06/2009 20:59
Heh 3 lata zlecialy jak jeden dzien ;] Czuje sie jakbym wczoraj podanie o przyjecie do tego gimnazjum skladal ;] No ale co zorbic takie jest zycie ;] Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3

14/05/2009 13:57
Kto chce jechać na wycieczkę 2 dniowa do Tylicza z 3d? Koszt 100zł Polecam! Chętni niech piszą do mnie lub mówią na przerwach!!!

06/05/2009 17:06
Bezet troche przestarzałe już te życzenia nie ?? Grin

10/04/2009 18:51
Wesołych Świąt..;]

08/04/2009 11:12
Grin

Dzień Zielony

W miniony poniedziałek (20 III 2017r.), który był początkiem astronomicznej wiosny, obchodziliśmy w naszym gimnazjum DZIEŃ ZIELONY. Zainicjowały go Karolina Pulnik i Kaja Rogoż wraz z opiekunką SK PCK. Uczennice promowały zdrowy sposób odżywiania, samodzielnie przygotowały smaczne przekąski owocowo-warzywne.
Przedsięwzięcie odbywało się w ramach realizacji XI edycji programu TRZYMAJ FORMĘ.
Zachęcano, by z namysłem wybierać produkty żywnościowe i sięgać po te, które korzystnie wpływają na zdrowie człowieka.
Zatem MIEJMY ZIELONO W GŁOWIE i wybierajmy jak najczęściej warzywa i owoce - bogate źródło witamin.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 28.03.2017
Drukuj
Cyberbezpieczeństwo w szkołach - list Minister Edukacji Narodowej

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zwróciła się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w internecie.

W liście minister Anna Zalewska podkreśla, że gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Jednak nadmierne korzystanie z nich może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Szefowa MEN wskazuje także na to, że może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

– Warto podkreślić, że nie wszystko, co pojawia się w internecie, chociaż modne, jest bezpieczne i rozsądne – wskazuje w swoim liście szefowa MEN.

Gry komputerowe

Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. A w przypadku opisanym poniżej, mogą prowadzić do samookaleczenia, a nawet śmierci.

Wskazówki dla rodziców

Poniżej zamieszczam również kilka wskazówek dla rodziców, dotyczących zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

- Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.

- Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.

- Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.

- Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.

- Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.

- Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.

- Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.

- Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.

- Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.

Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

 Gdzie można uzyskać pomoc

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie: www.dyżurnet.pl, www.ore.edu.pl, www.akademia.nask.pl, www.kursor.edukator.pl, www.saferinternet.pl, www.plikifolder.pl

 Gry komputerowe – oznaczenia

W naszym kraju wiele gier komputerowych oznaczonych jest wg systemu PEGI (Pan-European Game Information). Jest to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez producentów gier w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych. Symbole PEGI znajdują się na opakowaniu gry. Wskazują one następujące kategorie wiekowe: 3, 7, 12, 16 i 18 lat, nadane zgodnie z zawartością gry z poziomem rozwoju młodego użytkownika. Na stronie internetowej www.pegi.info można sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową.W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Przed zakupem gry warto zapoznać się z jej klasyfikacją, aby podjąć przemyślaną decyzję.

Informacje na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci dostępne są również na stronie: http://bezpiecznyinternet.edu.pl/.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji

administrator dnia 27.03.2017
Drukuj
Wycieczka edukacyjna

W piątek 10.03.2017 młodzież klasy IIa, IIb oraz IIc naszej szkoły uczestniczyła w wykładzie chemicznym zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie pt: Woda – niezwykła substancja”. Na zajęciach uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą wody i jej niezwykłych właściwości, zobaczyli również ciekawe doświadczenia, a nawet czynnie w niektórych z nich uczestniczyli.

Po ciekawym wykładzie uczniowie zobaczyli pokaz chemiczny, przygotowany przez Naukowe Koło Chemików „Ozon”, zwiedzali laboratoria chemiczne, fizyczne, budowali obwody elektryczne, mieli możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczną uczelni. Organizatorem wyjazdu była p. Elżbieta Marciniak przy wsparciu p. Wioletty Koszek.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 14.03.2017
Drukuj
Zwycięstwo w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Wczoraj odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  Czołowe lokaty w tych eliminacjach zdobyły  uczennice naszego gimnazjum  – zwyciężyła Patrycja Rogoż, trzecia była Joanna Leżoń, a czwarta Monika Ryczek. Serdecznie gratulujemy, a Patrycji  życzymy powodzenia w etapie powiatowym. Uczennice do konkursu przygotowywał nauczyciel techniki Paweł Mikos.

administrator dnia 14.03.2017
Drukuj
Dzień Kobiet

Przedstawicielki Szkolnego Koła PCK udały się z życzeniami z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn do podopiecznych DPS i Hospicjum Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszystkiego co najlepsze, dużo uśmiechu, życia w zdrowiu to fragment powinszowań jakie przekazano na laurkach pensjonariuszom.

administrator dnia 07.03.2017
Drukuj
Zawody w tenisie stołowym

Dzisiaj w Mędrzechowie odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Wrona, Oliwia Miłkoś, Jakub Kopeć oraz Jacek Tomaszek. Miło nam poinformować, że Weronika Wrona zajmując 6 miejsce awansowała do zawodów rejonowych! Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 22.02.2017
Drukuj
Konkursy Matematyczne

W naszej szkole odbyły się ogólnopolskie konkursy matematyczne. Multitest 2016 oraz Pingwin 2016. Inicjatorem tych konkursów była p. Bożena Soja. Celem ich było zainteresowanie uczniów ciekawymi problemami matematycznymi oraz umożliwienie uczniom skonfrontowania swojej wiedzy na tle kolegów i koleżanek z innych szkół. Laureaci tych konkursów otrzymali dyplomy laureata i nagrody książkowe, a laureatka 1 miejsca grawerowany dyplom oraz nagrodę książkową.

Multitest 2016:
Leżoń Joanna kl. 1b – grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa,
Żelawska Eliza kl. 1c – dyplom laureata i nagroda książkowa.
Pingwin 2016
Bednarza Natalia kl. 3a – grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa
Dyplomy laureatów i nagrody książkowe otrzymali:
Zająć Joanna kl. 1b, Żelawska Eliza kl. 1c, Soja Emilia kl. 1c, Morawiec Ewa kl. 1c, Leżoń Joanna kl. 1b, Kowal Julia kl. 1c, Ryczek Monika kl. 1c.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy miłej zabawy matematyką oraz sukcesów w następnych konkursach.

administrator dnia 16.02.2017
Drukuj
Gimnazjada w Koszykówce

Bardzo jesteśmy dumni z naszych chłopców, którzy wygrali dziś Powiatową Gimnazjadę w piłce koszykowej! Skład zwycięskiej drużyny: Wojtek Szmyrko, Sebastian Bezak, Bartek Trela, Konrad Orwat, Kuba Kmieć, Kuba Kopeć, Mateusz Ryczek, Kuba Banaś, Szymon Barnaś i Marcin Szułakiewicz. Serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 15.02.2017
Drukuj
Nowy podział godzin!

Uwaga! Od 13 lutego obowiązuje nowy podział godzin, który znajduje się już na naszej stronie!


administrator dnia 08.02.2017
Drukuj
Wywiadówka

26 stycznia (czwartek) o godzinie 17.00 odbędą się zebrania wywiadowcze wychowawców z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!


administrator dnia 24.01.2017
Drukuj
XXI Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wczoraj w Gminnym Centrum Kultury Żabnie odbył się XXI Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę w kategorii solistów reprezentowały: Emilia Soja oraz Julia Kowal, natomiast w kategorii zespołów grupa w składzie: Natalia Nędza, Aleksandra Mazur, Gabriela Mirek, Patrycja Niemiec i Joanna Bil. Bardzo miło nam jest poinformować, że wśród bardzo wielu solistów wyróżniona została nasza uczennica Emilia Soja! Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 19.01.2017
Drukuj
Gimnazjada w Piłce Siatkowej

W dzisiejszym Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej drużyna naszych chłopców zajęła I miejsca, natomiast dziewczęta były II. Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 17.01.2017
Drukuj
Dzień Pomarańczy

Szkolne koło PCK w ramach realizacji programu TRZYMAJ FORMĘ zorganizowało dzień spożywania owoców, warzyw i picia soków w kolorze pomarańczowym, zachęcając by jak najszybciej sięgać po zdrową żywność.

administrator dnia 13.01.2017
Drukuj
Zbiórka na Wielką Orkiestę Świątecznej Pomocy

13 stycznia będą zbierane w naszej szkole pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy!

administrator dnia 10.01.2017
Drukuj
IV Miedzygminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Wczoraj odbył się finał IV Miedzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W kategorii zespołów grupa uczennic z naszej szkoły zajęła I miejsce, natomiast w kategorii solistów Emilia Soja była III. Serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 09.01.2017
Drukuj