HomeContact
.:Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej:.
AKADEMIA SZANS

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

od 21 III 2016
PolecamyKRWIODAWSTWO

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/10/2009 15:17
Kiedy pttk ??

23/09/2009 13:44
Wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie logowałem się do Librusa, a jednak Smile Dziękuję za pomoc.

22/09/2009 21:06
Gwiazdki świadczą o tym, że sam własnoręcznie zmieniłeś to hasło. Trzeba sobie je przypomnieć (lub zgłosić się po nowe).

22/09/2009 12:23
Na kartce z loginem i hasłem do Librusa dostałem tylko login a w miejscu hasła były gwiazdki. Jak mam się zalogować?...

18/06/2009 21:01
Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3d...oraz fajni nauczyciele zwlaszcza 2 najlepszych na swiecie (p.AS i p.PM) POZDROWIENIA I UDANYCH WAKACJI BezeT (Piotrek)

18/06/2009 20:59
Heh 3 lata zlecialy jak jeden dzien ;] Czuje sie jakbym wczoraj podanie o przyjecie do tego gimnazjum skladal ;] No ale co zorbic takie jest zycie ;] Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3

14/05/2009 13:57
Kto chce jechać na wycieczkę 2 dniowa do Tylicza z 3d? Koszt 100zł Polecam! Chętni niech piszą do mnie lub mówią na przerwach!!!

06/05/2009 17:06
Bezet troche przestarzałe już te życzenia nie ?? Grin

10/04/2009 18:51
Wesołych Świąt..;]

08/04/2009 11:12
Grin

Drużynowa Liga LA

Drużyna naszych dziewcząt zajęła dziś III miejsce w Powiatowej Drużynowej Lidze LA. Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 25.05.2016
Drukuj
Pomoc dla Afryki

Szkolne koło PCK działające przy naszym gimnazjum zorganizowało ZBIÓRKĘ ŚRODÓW CZYSTOŚCI na rzecz szpitali misyjnych w Afryce. Taka akcja organizowana jest w naszej placówce po raz czwarty. Zebraliśmy 9,540 kg środków, które przekazano do Referatu Księży Misjonarzy Werbistów w Pieniężnie. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy a zwłaszcza kl. 1b, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c, 3d.

administrator dnia 24.05.2016
Drukuj
Wygrana w konkursie Enjoy English!

17 maja 2016 odbył się finał Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego "Enjoy English" zorganizowanego przez Gimnazjum w Żabnie.  Zwyciężyła w nim uczennica naszego gimnazjum - Katarzyna Korzec (III b) , a Małgorzata Kupiec (III b) zdobyła III miejsce.  Finalistkami tego konkursu zostały również Natalia Ogorzelec (III b) oraz Ewa Hońdo (II a). Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz opiekunkom!

administrator dnia 23.05.2016
Drukuj
Michał Skrzek uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

Michał Skrzek (IIb) znalazł się wśród osób, które uzyskały wyróżnienie w XXV edycji  Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Konkurs co roku cieszy się dużą popularnością, biorą w nim udział najlepsi matematycy z całego świata. W rejonie krakowskim w kategorii „Kadet” brało udział 2 992 uczestników. Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem w regionie krakowskim Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne "Kangur".  Ucznia do konkursu przygotowywał p. Dariusz Chrabąszcz. Gratulujemy!

administrator dnia 22.05.2016
Drukuj
Podsumowanie Konkursu Biblijnego

W czwartek, 19 maja 2016 roku w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, w Łagiewnikach, miało miejsce zakończenie tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego „Z mądrością Proroków przez życie”. Tematem konkursu była Księga Jonasza – składająca się zaledwie z czterej rozdziałów – ale o bardzo bogatej treści, traktującej o Miłosierdziu Boga. Przesłanie Księgi bowiem to pytanie o sprawiedliwość i miłosierdzie Boga, objawiające się w przebaczeniu darowanym nawracającym się grzesznikom. Tytuł laureatki wywalczyła nasza uczennica Gabriela Wężowicz. Dziękujemy za solidną pracę i wgłębianie się w Boże Słowo. Serdecznie gratulujemy Gabrysi oraz Księdzu Jackowi, który pomagał jej w przygotowaniach  oraz życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 21.05.2016
Drukuj
Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 19 maja drużyna naszej szkoły udanie reprezentowała powiat w zawodach wojewódzkich w Mikluszowicach (powiat bocheński). Jakub Wójcik świetnie poradził sobie w teście wiedzy i skrzyżowań uzyskując wynik 32 pkt na 35 możliwych. Mateusz Ryczek na bardzo trudnym torze przeszkód wywalczył 3 miejsce, a Oliwia Puła w konkurencji pierwszej pomocy przedmedycznej prawidłowo rozpoznała urazy i umiejętnie wykonywała opatrunki. Serdecznie gratulujemy całej drużynie oraz ich opiekunowi panu Andrzejowi Soi.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 20.05.2016
Drukuj
SUKCES RECYTATORSKI JAKUBA BANASIA

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Jakub Banaś zajął II miejsce w eliminacjach gminnych VII Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego w 110 rocznicę urodzin poety Romana Brandstaettera - poety, tarnowianina. Opiekę nad uczniem sprawowała p. K. Wójcik. Jakubowi życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 20.05.2016
Drukuj
Podsumowanie projektu uczennic z klasy 2b

W miesiącu maju bieżącego roku uczennice klasy 2b podsumowały projekt przygotowany na lekcję wiedzy o społeczeństwie "Domy i miejsca, które mówią o historii naszej miejscowości". Miał on charakter badawczy i został przygotowany pod kierunkiem pani Katarzyny Wójcik. Oliwia Miłkoś, Kinga Golemo, Kaja Rogoż i Emilia Chrościńska przeprowadziły wywiady z mieszkańcami Dąbrowy Tarnowskiej, zgromadziły bogaty materiał fotograficzny i faktograficzny. Przybliżono nam informacje na temat zmian jakie zachodziły w historii niektórych budynków czy miejsc naszego miasteczka np. dawnego zamku (obecnie na tym miejscu stoi budynek Kościoła p.w. MB Szkaplerznej), Szkoły Podstawowej Nr 2 (obecnie budynek Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna), "Willi Jaga" (obecnie siedziba firmy "Poloński" i antykwariat), poczty ( obecnie sklep "Lewiatan"). Z pewnością poszerzyliśmy wiedzę na ten temat, a przechodząc obok niektórych budynków będziemy mieli większą świadomość na temat ich historii. Sprawdza się więc powiedzenie " Żeby coś widzieć, trzeba najpierw coś wiedzieć".

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 20.05.2016
Drukuj
Ważne ogłoszenie!

Decyzje w sprawie przyznania stypendium szkolnego dla uczniów zamieszkałych na terenie Dąbrowy Tarnowskiej są do odbioru w Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli ul. Sportowa 4, od dnia 18.05.2016r.

Informację o wysokości stypendium można uzyskać pod numerem telefonu: 14 655 42 24 lub 14 657 80 53

administrator dnia 18.05.2016
Drukuj
Zapraszamy na dyskotekę

Zapraszamy serdecznie uczniów klas VI ze szkół podstawowych oraz uczniów I klasy z naszego gimnazjum!


administrator dnia 16.05.2016
Drukuj
Rajd rowerowy do Kaczówki śladami Jana Wnęka

Dnia 11 maja 2016 r. część osób z Grupy Turystyczno-Patriotycznej DĄBROWIACZKI odbyła rajd rowerowy do Kaczówki. Celem naszej wycieczki było nie tylko poznanie walorów krajobrazowych pejzażu, ale również podążanie śladami ludowego rzeźbiarza Jana Wnęka, który urodził się właśnie w Kaczówce w 1828r. jako syn pańszczyźnianego chłopa. Jan Wnęk to autor ok. 500 rzeźb i płaskorzeźb do 52 kaplic. Jego pasją było także latanie. Sam wykonał skrzydła („loty”), na których wzbił się w górę w 1866r.  W czasie zwiedzania mieliśmy okazję porozmawiać z członkami rodziny Jana Wnęka panią Marią Wnęk, Renatą Wnęk i dziećmi Martyną, Olą i Kamilem. Dużą pomocą służył nam pan F.Czerwony, któremu dziękujemy. Miło nam również poinformować, że w trakcie wycieczki spotkaliśmy w Nieczajnie Pana Kazimierza Szloska - byłego Dyrektora Szkoły Podstawowej w tej miejscowości, z którym chwilę porozmawialiśmy. Pogoda była wspaniała, pełni wrażeń wróciliśmy do naszej miejscowości.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 16.05.2016
Drukuj
Podsumowanie akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie

Zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę makulatury. W bieżącym roku szkolnym realizowaliśmy IV edycję konkursu „Zbieraj makulaturę - ratuj konie”. Zebraliśmy 62 kg papieru, a dochód wyniósł 62,00zł. Kwotę pieniężną przeliczaliśmy na rzecz Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego ,,Klub Gaja''. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, zebrane pieniądze w tym roku szkolnym są niewielkie, ale jeżeli chodzi o pomaganie to liczy się każdy grosik.

administrator dnia 16.05.2016
Drukuj
Wycieczka do Markowej

Minął kwiecień, nazywany miesiącem Pamięci Narodowej, za nami patriotyczne święta majowe. Dnia 5.05.2016r wybraliśmy się w podróż do Markowej. W tej miejscowości zwiedziliśmy skansen, który powstał dzięki staraniu mieszkańców tej miejscowości ponad 30 lat temu. Mogliśmy podziwiać zagrodę, a w niej chałupę przysłupową z 1874r. oraz chałupy biedniackie, stodołę, stajnię, spichlerz zbożowy „Sołek” oraz wiatraki koźlak, zwiedziliśmy także wnętrze kuźni i olejarni. Duże zainteresowanie wzbudził u nas budynek dawnej szkoły. Mieliśmy także okazje odwiedzenia miejscowego Kościoła p.w. św Doroty. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Ulmów. Wyjazd należy zaliczyć do udanych wszyscy wróciliśmy w świetnych humorach.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 13.05.2016
Drukuj
Zebranie z rodzicami

23 maja w poniedziałek o godzinie 17.00 odbędą się spotkania wywiadowcze wychowawców z rodzicami. Tego samego dnia o godzinie 17.30 w auli będzie spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów, którzy wyjeżdżają na zieloną szkołę. Serdecznie zapraszamy!


administrator dnia 11.05.2016
Drukuj
Spotkanie z panią Marią Żychowską i jej twórczością

Dnia 29 IV 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie z Panią dr Marią Żychowską, która jest autorką licznych publikacji na temat harcerstwa. W spotkaniu uczestniczył też kpt Władysław Zawiślak, były żołnierz AK. Nasi uczniowie również zostali zaproszeni przez organizatorów na to spotkanie. Zapoznaliśmy się z mało znanymi faktami dotyczącymi Powiśla Dąbrowskiego. Na końcu odśpiewaliśmy wspólnie pieśń „Płonie ognisko i szumią knieje” autorstwa Patrona naszej szkoły - Jerzego Brauna.

administrator dnia 07.05.2016
Drukuj