HomeContact
.:Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej:.
AKADEMIA SZANS

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

od 2 II 2015
PolecamyKRWIODAWSTWO

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/10/2009 15:17
Kiedy pttk ??

23/09/2009 13:44
Wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie logowałem się do Librusa, a jednak Smile Dziękuję za pomoc.

22/09/2009 21:06
Gwiazdki świadczą o tym, że sam własnoręcznie zmieniłeś to hasło. Trzeba sobie je przypomnieć (lub zgłosić się po nowe).

22/09/2009 12:23
Na kartce z loginem i hasłem do Librusa dostałem tylko login a w miejscu hasła były gwiazdki. Jak mam się zalogować?...

18/06/2009 21:01
Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3d...oraz fajni nauczyciele zwlaszcza 2 najlepszych na swiecie (p.AS i p.PM) POZDROWIENIA I UDANYCH WAKACJI BezeT (Piotrek)

18/06/2009 20:59
Heh 3 lata zlecialy jak jeden dzien ;] Czuje sie jakbym wczoraj podanie o przyjecie do tego gimnazjum skladal ;] No ale co zorbic takie jest zycie ;] Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3

14/05/2009 13:57
Kto chce jechać na wycieczkę 2 dniowa do Tylicza z 3d? Koszt 100zł Polecam! Chętni niech piszą do mnie lub mówią na przerwach!!!

06/05/2009 17:06
Bezet troche przestarzałe już te życzenia nie ?? Grin

10/04/2009 18:51
Wesołych Świąt..;]

08/04/2009 11:12
Grin

W 10. ROCZNICĘ ŚMIERCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Ojciec Święty Jan Paweł II zapisał się w dziejach historii jako autorytet, symbol wiary, nadziei i niezgłębionej miłości. Jego śmierć była niezwykle smutnym wydarzeniem dla ludzkości. To niewiarygodne, że 2 kwietnia obchodziliśmy 10. już rocznicę odejścia papieża Polaka. Z tego powodu 9 kwietnia w naszej bibliotece odbyły się uroczyste obchody tego wydarzenia.

W Sali Audytoryjnej MBP zebrani goście wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez młodzież Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej. Ich prezentacja „Papież orędownik miłości” przygotowana pod kierunkiem Danuty Pikul i Anny Piotrowskiej, była czasem osobistej refleksji i chwilą wspomnienia osoby Świętego Jana Pawła II. Była również, jak powiedział jeden z narratorów „zaproszeniem do pójścia drogą, którą wskazywał nam Ojciec Święty”.

W programie obchodów 10. rocznicy śmierci papieża Polaka znajdował się również wernisaż Marty Odbierzychleb „Święty Jan Paweł II – moje wspomnienie”. Przybyli goście mogli podziwiać niezwykłe i niepowtarzalne dzieła. Artystka zaznaczyła, że maluje z serca, a postać papieża jest jej szczególnie bliska. „Tak naprawdę to Jan Paweł II mnie trochę znalazł”, skomentowała pani Marta. Wystawa malarstwa i rysunku będzie dostępna  w MBP do 30 maja.

To były chwile pełne wzruszenia i zadumy nad osobą Ojca Świętego, ale także radości i entuzjazmu ze wspólnego świętowania. Wernisaż wzbudził ogromny podziw i wielkie wyrazy uznania dla artystki. Nie zabrakło także skrzypiec i śpiewu młodzieży, które uwznioślały uroczystość ku czci św. Jana Pawła II.

Wśród licznie zgromadzonych gości nie zabrakło m.in. zastępcy burmistrza Stanisława Ryczka, dyrektorów instytucji, szkół, ochronki, rodziny i przyjaciół artystki, przedstawicieli mediów oraz czytelników i sympatyków biblioteki.

Artykuł i fotoreportaż dostępne na stronie ----------> http://www.mbp.dt.pl/?q=aktualnosci/w-10-rocznic%C4%99-%C5%9Bmierci-%C5%9Bwi%C4%99tego-jana-paw%C5%82-ii

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej

administrator dnia 06.05.2015
Drukuj
Ważna informcja dla rodziców

Na stronie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej znajduje sie ważna informacja, dotycząca projektu "Pierwszy dzwonek", który daje rodzicom możliwość ubiegania się o dotację dla dzieci.

Informcja znajduje się pod linkiem ------------------------>

administrator dnia 05.05.2015
Drukuj
III m. w Turnieju Siatkówki

Nasze dziewczęta zajęły dziś III miejsce w Turnieju Siatkówki zorganizowanym w ramach obchodów 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 04.05.2015
Drukuj
Akademia z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy do oglądania zdjęć z akademii z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 04.05.2015
Drukuj
Spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu na Zieloną Szkołę

Spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu na Zieloną Szkołę odbędzie się 20 maja 2015 roku o godzinie 17.00 w auli w budynku szkoły. Zapraszamy!

administrator dnia 04.05.2015
Drukuj
224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

administrator dnia 03.05.2015
Drukuj
Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej Mężczyzn

Wczoraj uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami kibicowali reprezentacji piłkarzy ręcznych na Międzynarodowym Turniej w Piłce Ręcznej Mężczyzn, który odbywa się w TAURON Arenie w Krakowie.


Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 03.05.2015
Drukuj
Pierwsze Mini - Targi Edukacyjne w Powiecie

  W czwartek 30 kwietnia br.w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowano Mini Targi Edukacyjne. Jest to pierwsza tego typu i zupełnie nowatorska inicjatywa na terenie Powiatu Dąbrowskiego, a jej pomysłodawcą, inicjatorem i organizatorem jest p. mgr Renata Jadam-Lechowicz pełniąca w gimnazjum obowiązki pedagoga oraz koordynatora ds. doradztwa zawodowego.
Na spotkaniu pojawili się zaproszeni przez organizatorów goście: Pani Mariola Kobos – zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej oraz p. Mariusz Wielgus – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.
Szkolne Mini – Targi Edukacyjne są uwieńczeniem wszystkich wcześniejszych działań realizowanych w br. szkolnym w zakresie doradztwa zawodowego w naszej szkole.Uczniowie uczestniczyli w warsztatach związanych z Tygodniem Kariery Zawodowej, brali udział w zajęciach prowadzonych przez doradcę zawodowego i psychologa pana Mariusza Wielgusa, na bieżąco byli informowani o procedurach wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, uczestniczyli w indywidualnych spotkaniach wypełniając kwestionariusze zainteresowań, zapoznawali się z predyspozycjami do wykonywania poszczególnych zawodów oraz korzystali z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym.
Istotne jest aby dobrze poznać ofertę edukacyjną różnych szkół, nie tylko korzystając z informatora czy odwiedzając strony internetowe poszczególnych placówek. Ważny jest bezpośredni kontakt z przedstawicielami konkretnych szkół, którzy z własnej perspektywy i na podstawie osobistych doświadczeń opowiadają o szkole. Sprawdzonym i skutecznym sposobem przekazywania informacji na temat możliwości i profili kształcenia w danej placówce są tzw. targi edukacyjne. Codzienna praca z młodzieżą, rozmowy dotyczące wyboru przyszłego zawodu, a także akceptacja pomysłu i wsparcie ze strony dyrektora szkoły, skłoniły pomysłodawcę do tego, aby w ten przystępny sposób, właśnie w formie mini-targów, przybliżyć swoim podopiecznym możliwości dalszego kształcenia w różnego typu szkołach ponadgimnazjalnych. Na czas trwania mini-targów edukacyjnych tamtejsza sala gimnastyczna zamieniła się w typowy salon wystawienniczy, w którym swoją ofertę zaprezentowało 8 szkół ponadgimnazjalnych: V LO z Tarnowa, I LO z Dąbrowy Tarnowskiej, tarnowskie Liceum Plastyczne, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Brnia, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Szczucina oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej. W trakcie spotkania gimnazjaliści z PG nr 1 mieli okazję nie tylko posłuchać wypowiedzi swoich rówieśników czy obejrzeć prezentacje multimedialne przybliżające im poszczególne placówki. Spotkanie to stworzyło zaproszonym szkołom doskonałą okazję, aby zaprezentować profil szkoły w dość nietypowy i bardzo sugestywny sposób, np. poprzez wystawę prac uczniowskich czy degustację przygotowanych wcześniej smakołyków. Ponadto gimnazjaliści otrzymali liczne materiały informacyjne ze szkół na temat cyklu kształcenia oraz profili klas w przyszłym roku szkolnym.
Zorganizowane po raz pierwszy i nieco eksperymentalnie spotkanie gimnazjalistów ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami uczęszczającymi do różnych szkół ponadgimnazjalnych okazało się bardzo trafionym pomysłem. Trwające kilka godzin targi edukacyjne w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej były czasem, kiedy młodzi ludzie mieli okazję zastanowić się nad swoją przyszłością i wyborem zawodu, skonfrontować wyobrażenia o tej czy innej szkole z faktami, wymienić się opiniami, a przede wszystkim poszerzyć swoją wiedzę na temat możliwości kontynuowania nauki w poszczególnych placówkach.
Zdaniem dyrektora gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, p. mgr Krzysztofa Krakowskiego o powodzeniu przedsięwzięcia, jakim były zorganizowane targi, zadecydowało kilka czynników, ale ten zasadniczy to duże zainteresowanie ze strony gimnazjalistów, którzy z zaangażowaniem i ciekawością uczestniczyli w spotkaniu, śledząc to, co przekazywali im w sposób bardzo przystępny ich starsi koledzy i koleżanki. Warto nadmienić, iż każda prezentująca się placówka dołożyła wszelkich starań, aby pokazać swoją szkołę z jak najlepszej strony oraz zainteresować swoją ofertą. Drugim atutem spotkania była niewątpliwie jego formuła, gdyż zostało ono tak pomyślne, aby bez pośpiechu, z wykorzystaniem współczesnych technik informacyjnych, a przede wszystkim w trakcie swobodnych rozmów, wymieniać się doświadczeniami i uwagami.
Sukces, który towarzyszył nowatorskiej inicjatywie szkolnych mini-targów edukacyjnych już skłania organizatorów do planowania II edycji imprezy.

Więcej zdjęć a galerii

administrator dnia 30.04.2015
II Turniej Paintball o puchar Starosty Dąbrowskiego

Nasi chłopcy wygrali dziś II Turniej Paintball o puchar Starosty Dąbrowskiego! Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 30.04.2015
Drukuj
Biegi z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

W środę odbyły się biegi z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie naszej szkoły świetnie zaprezentowali się w tych zawodach. Monika Wąż zajęła I miejsce a Karol Wielgus był III w kategorii gimnazjów. Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 30.04.2015
Drukuj
Powodzenia na egzaminie gimnazjalnym Trzecioklasiści!

administrator dnia 20.04.2015
Drukuj
OGŁOSZENIA SK PCK

W dniu 30 marca 2015r. wolontariusze SK PCK udali się z życzeniami Wielkanocnymi do DPS i Hospicjum im. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

W ostatnich w dniach w naszej szkole obchodziliśmy Światowe Dni Zdrowia, których hasło brzmiało „Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym”.  Przeprowadzono szkolenia, spotkania i konferencje promujące zdrowy styl życia.

administrator dnia 17.04.2015
Drukuj
Zwycięstwo w powiatowym Turnieju BRD

W dniu 14.04 w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się coroczny powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Świetnie zaprezentowała się drużyna naszej szkoły zwyciężając zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej.
I miejsce zdobył Jakub Wójcik z kl. I a
II miejsce zdobyła Oliwia Puła z kl. I a
III miejsce zdobył Mateusz Ryczek z kl. I a
Nasi uczniowie okazali się najlepsi zarówno w pokonaniu toru przeszkód jak i ze znajomości przepisów ruchu drogowego.
Oprócz dyplomów i pucharów każdy z nich otrzymał tablet, a dodatkowo Kuba Wójcik rower górski.
Uczniów do konkursu przygotowuje z wielką pasją  p. Andrzej Soja osiągając corocznie w etapie gminnym i powiatowym najwyższe wyniki! Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 15.04.2015
Drukuj
Zapraszamy serdecznie uczniów klas VI

administrator dnia 14.04.2015
Drukuj
Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne na Szkolne Mini Targi Edukacyjne

administrator dnia 14.04.2015
Drukuj