od 2 II 2015

Mamy kolejnego laureata!

Marcin Kawa został laureatem Małopolskiego Konkursu Historycznego! Serdecznie gratulujemy Marcinowi oraz jego opiekunce p. Danucie Kłos-Kufel!

administrator dnia 31.03.2015
XXV Gminny Konkurs Pisanki i Plastyki Obrzędowej

Dziś rozstrzygnięto XXV Gminny Konkurs Pisanki i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. W kategorii "pisanka" wszystkie miejsca na podium zajęli uczniowie naszej szkoły: I m. Agnieszka Leżoń, II m Mateusz Ryczek, III m Daniel Wybraniec. Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 31.03.2015
Laureatka Konkursu Języka Angielskiego!

Wiktoria Grzech zajęła IV miejsce w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego. Serdecznie gratulujemy laureatce oraz jej opiekunce p. Anecie Garbarz!

I miejsce w Turnieju BRD

Nasza drużyna w składzie: Oliwia Puła, Mateusz Ryczek, Jakub Wójcik wygrała dziś Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego! Nagrody w postaci deskorolek wręczył Wiceburmistrz Pan Stanisław Ryczek. Serdecznie gratulujemy drużynie i opiekunowi p. Andrzejowi Soi i życzymy powodzenia na etapie powiatowym.

administrator dnia 30.03.2015
I miejsce w Małopolskim Konkursie Języka Francuskiego!

Wiktoria Grzech wygrała Małopolski Konkurs Języka Francuskiego i jest pierwszą w historii Gminy Dąbrowa Tarnowska laureatką tego konkursu! Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicy!

Dzień Otwarty Gimnazjum nr 1

Zapraszamy do oglądania zdjęć z Dnia Otwartego w naszej szkole

administrator dnia 27.03.2015
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego

25 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gali finałowej Ogólnopolskiego i Wojewódzkiego Konkursu EkologicznegoNa ratunek Ziemi”, zorganizowanego przez Gimnazjum w Niegowici pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Uroczystość odbyła się w CINEMA PARK Bonarka w Krakowie. Laureatami konkursu ogólnopolskiego zostali: Gabriela Kłos-Kufel (kl.IIIc), która zajęła I miejsce w Konkursie Prac Literackich oraz Bartosz Kwieciński (kl.IIb), który zajął III miejsce  w Konkursie Prac Fotograficznych. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycielki p. Anny Piotrowskiej. Gratulujemy!

administrator dnia 26.03.2015
Sukces Natalii

Uczennica naszej szkoły Natalia Ogorzelec zajęła III miejsce w etapie wojewódzkim XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK w kategorii gimnazjalnej. Uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia wystawy „Polskiej organizacje czerwonokrzyskie w czasie Wielkiej Wojny”. Do konkursu Natalię przygotowała op. SK PCK p. K. Wójcik.

administrator dnia 25.03.2015
Dbajmy o urodę nie tylko na Wiosnę!

10 III 2015r. grupa naszych kolegów i koleżanek pod opieką p. K. Wójcik udała się do Gabinetu Kosmetycznego Pani Beaty Kądzielawy. Na spotkaniu właścicielka Salonu Piękności opowiedziała nam jak w młodzieńczym wieku należy dbać o swój wygląd, a przede wszystkim skórę. Zapoznała nas także z typem zabiegów jakie można wykonać w Jej gabinecie. Krótko powiedziała na czym polega praca kosmetyczki oraz z jakimi problemami przychodzą klienci. Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość skorzystania z cennych rad i miłe przyjęcie nas gimnazjalistów.

administrator dnia 25.03.2015
Laureatka konkursów przedmiotowych

Uczennica naszej szkoły: WIKTORIA GRZECH została podwójną laureatką konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty: konkurs języka angielskiego oraz konkurs języka francuskiego! W obu konkursach zajęła czołowe lokaty! Jesteśmy bardzo dumni, że tak zdolni uczniowie uczęszczają do naszej szkoły . Serdecznie gratulujemy!

Wyjazd na lodowisko

17 marca byliśmy na lodowisku w Dębicy. Zapraszamy do oglądania galerii z naszego pobytu.

WARTO ODŻYWIAĆ SIĘ ZDROWO I ROZSĄDNIE - podsumowanie spotkania z dietetykiem

W dniu 11 III 2015r. w Sali Audytoryjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie z dietetykiem „PPRAWIDŁOWA  DIETA WSKAŹNIKIEM  ZDROWEGO ORGANIZMU” Zorganizowała je uczennica naszego gimnazjum  Natalia Ogorzelec, która na co dzień pracuje w SK PCK. Uczestniczyły w nim zarówno dzieci i młodzież jak i seniorzy.

Specjalne podziękowania dla:
Pani Jadwigi Kusior - Dyrektor MBP w Dąbrowie Tarn. oraz pracownikom tejże placówki ,
Pani Annie Klimowskiej za ufundowanie nagród loterii książkowej,
Pani Aleksandrze Czochara - dietetyk z Poradni Dietetycznej za bezpłatny wykład skierowany do uczestników spotkania,
Nauczycielom z Gimnazjum nr 1
Seniorom, Rodzicom, koleżankom i kolegom.

Dzień Otwarty

administrator dnia 19.03.2015
Niech żyją Panie i Panowie!

Gimnazjaliści z SK PCK udali się do DPS i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w naszej miejscowości.
Przedstawili tam montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Kobiet i Dnia Mężczyzn. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze.

administrator dnia 19.03.2015
Sukcesy uczniów Gimnazjum nr 1 w rejonowych etapach konkursów przedmiotowych

Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły zostali finalistami sześciu wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Obszerną wiedzą i umiejętnościami wykazali się:

Wiktora Grzech - kl. 2b - j. angielski  i  język francuski, op. Aneta Garbarz,
Daria Pasternak
- kl. 3c – biologia, op. Dorota Wielgus,
Arkadiusz Banaś
- kl. 3a - język polski, op. Anna Piotrowska,
Marcin Kawa
- klasa 3c - fizyka i historia, op. Maryla Grygiel i Danuta Kłos – Kufel.

Wszystkim finalistom i ich opiekunom składamy gratulacje i życzymy sukcesów w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim!

administrator dnia 17.03.2015