od 28 XI 2016

XXI Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wczoraj w Gminnym Centrum Kultury Żabnie odbył się XXI Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę w kategorii solistów reprezentowały: Emilia Soja oraz Julia Kowal, natomiast w kategorii zespołów grupa w składzie: Natalia Nędza, Aleksandra Mazur, Gabriela Mirek, Patrycja Niemiec i Joanna Bil. Bardzo miło nam jest poinformować, że wśród bardzo wielu solistów wyróżniona została nasza uczennica Emilia Soja! Wszystkim serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 19.01.2017
Gimnazjada w Piłce Siatkowej

W dzisiejszym Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej drużyna naszych chłopców zajęła I miejsca, natomiast dziewczęta były II. Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 17.01.2017
Dzień Pomarańczy

Szkolne koło PCK w ramach realizacji programu TRZYMAJ FORMĘ zorganizowało dzień spożywania owoców, warzyw i picia soków w kolorze pomarańczowym, zachęcając by jak najszybciej sięgać po zdrową żywność.

administrator dnia 13.01.2017
Zbiórka na Wielką Orkiestę Świątecznej Pomocy

13 stycznia będą zbierane w naszej szkole pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy!

administrator dnia 10.01.2017
IV Miedzygminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Wczoraj odbył się finał IV Miedzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W kategorii zespołów grupa uczennic z naszej szkoły zajęła I miejsce, natomiast w kategorii solistów Emilia Soja była III. Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 09.01.2017
Zawody w tenisie stołowym

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w gminnych zawodach w tenisie stołowym. Wśród dziewcząt I m zajęła Oliwia Miłkoś, II była Weronika Wrona, natomiast wśród chłopców I m zajął Jakub Kopeć, a III Michał Toczek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach powiatowych.

administrator dnia 09.01.2017
ZBIERAJ MAKULATURĘ, RATUJ KONIE

SK PCK zwraca się z prośbą o przynoszenie niepotrzebnych gazet, czasopism, starych zeszytów, książek, pudełek, kartonów itp. Dochód ze sprzedaży makulatury przeznaczymy na ratowanie koni czyli wsparcie akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” (V edycja w naszej szkole). Ofiarodawcom z góry serdecznie dziękujemy!

administrator dnia 05.01.2017
Życzenia świąteczne

Z okazji  Świąt Bożego Narodzenia,
w tym szczególnym czasie radości i spokoju,
składam wszystkim
najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
oraz osobistej i zawodowej pomyślności.
Niech te świąteczne dni będą pogodne, refleksyjne i szczęśliwe,
a Nowy 2017 Rok niech spełni wszystkie pragnienia,
zamysły i oczekiwania.

Dyrektor Gimnazjum Krzysztof Krakowski

MIĘDZYKLASOWY KONKURS KULINARNY ROZSTRZYGNIĘTY

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, tradycyjnie poprzedzone Wigilią, czyli uroczysta wieczerza postna spożywana w domach po ukazaniu sie pierwszej gwiazdy. Dawne tradycje i zwyczaje są nieodłącznym elementem naszej tożsamości i kultury. Z bożonarodzeniowymi świętami wiąże się też przygotowanie różnorodnych potraw. W naszej szkole w takim właśnie świątecznym nastroju odbył się Międzyklasowy Konkurs Kulinarny pod opieką p. K. Wójcik w ramach realizacji programu „TRZYMAJ FORMĘ”.

W kategorii „ZŁOTA PATELNIA” zwyciężył Nikodem Podstawski,  II miejsce przypadło Kai Rogoż zaś III miejsce Jakubowi Szułakiewicz.

W rywalizacji na „ŚWIĄTECZNĄ SAŁATKĘ”

I miejsce zajęła Ewa Mol

II miejsce Natalia Kogut

III miejsce Sebastian Bezak

Zwycięzcom GRATULUJEMY!

A B C przyrządzania potraw dało nam mnóstwo satysfakcji, czego życzymy Wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom.

administrator dnia 22.12.2016
Spotkanie wigilijne w naszej szkole

administrator dnia 22.12.2016
ZAMIAST SZOPY - PRAWDZIWA SZKOŁA!

SK PCK zorganizowało zbiórkę pieniędzy na budowę szkoły w KIRUDDU w Ugandzie. Dochód wyniósł 56,20zł.
Pieniądze przeznaczyliśmy Polskiej Fundacji dla Afryki, która zajmuję się dystrybucją środków na to przedsięwzięcie.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY WSPARLI DAREM SERCA TĘ AKCJE.

Życzenia świąteczne w DPS

Dnia 15XII 2016r. członkowie SK PCK udali się z życzeniami dla pensjonariuszy DPS i podopiecznych Hospicjum Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy wykonali część kartek świątecznych na lekcjach techniki pod kierunkiem p. P. Mikosa.

Otrzymaliśmy Życzenia od rodziny obdarowanej w Szlachetnej Paczce

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Miło nam poinformować, że Aleksandra Sołtys ( ucz. kl. III b) zajęła I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK i tym samym zakwalifikowała się do etapu okręgowego, który odbędzie się w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 19.12.2016
Wyjazd na Międzynarodowe Targi Żywności 2016

W ramach realizacji programu "TRZYMAJ FORMĘ " w dniu 9 XII 2016 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Wójcik udała się do Jasionki, gdzie odbywały się Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości. Młodzież mogła m. in. obserwować zmagania uczestników XI Europejskiego Konkursu Kulinarnego, smakować produkty regionalne: wyroby mleczne, wędliniarskie, ciasta, a nade wszystko pyszne naturalne soki owocowo i warzywne. Oglądaliśmy również prezentacje multimedialne, mogliśmy również posłuchać muzyki ludowej. Wydarzeniu towarzyszyły liczne seminaria, wykłady, głównie związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Panowała miła, świąteczna atmosfera. Wróciliśmy nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

administrator dnia 19.12.2016