Biblioteka Publicznego Gimnazjum nr 1
im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. Zaręby 22
tel/fax 0-14-655-77-87
e-mail: biblioteka_g1dt@poczta.fm

O nas

Biblioteka gimnazjalna istnieje 11 lat – powstała wraz z reformą oświaty. Kiedyś była częścią dużej biblioteki szkoły podstawowej. Po powstaniu gimnazjum zbiory zostały podzielone, biblioteka buduje więc swoje zasoby od nowa.

Księgozbiór biblioteki liczy ponad 7 tys. książek, ale jest to księgozbiór w pełni dostosowany do potrzeb gimnazjalisty i zaspokaja jego potrzeby edukacyjne, czytelnicze i rozrywkowe.

Posiada nowoczesny dział podręczny, kanon lektur szkolnych do poszczególnych klas oraz literaturę piękną i popularnonaukową.

Prenumerujemy także czasopisma dla młodzieży, pedagogiczne i popularnonaukowe.

Posiadamy małą wideotekę z filmami fabularnymi, edukacyjnymi a także nagraniami własnymi uroczystości szkolnych, ciekawych wydarzeń z życia szkoły oraz zbiór taśm i płyt CD z poezją, muzyką oraz do nauki języków obcych.

Biblioteka jest skomputeryzowana ( LIBRUS Biblioteka szkolna) i sprawnie obsługuje czytelników. Bardzo dobry warsztat informacyjny ( katalogi, kartoteki) ułatwia poszukiwanie książek i informacji.

W Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) znajdują się 4 stanowiska komputerowe, ksero, drukarka i skaner co znacznie poszerza ofertę informacyjną biblioteki.

Biblioteka czynna jest:

poniedziałek 8.00-12.00

wtorek 8.45-13.45

środa 8.00-12.00

czwartek 8.00-12.00

piątek 8.00-10.00

Nauczyciel bibliotekarz: mgr Danuta Pikul